Den Země: Nadějná poselství

V porovnání se současnými událostmi jako by ztrácely ekologické apely na naléhavosti. Nenechme se však splést. Vztah lidstva a přírody je stále aktuální. Důkazem je náš pestrý programový speciál, který zdaleka nevyvolává jen environmentální úzkost.

Společně s Mezinárodním festivalem dokumentárních filmů Ji.hlava jsme pro vás k letošnímu Dni Země připravili filmový program, který připomíná, že bychom neměli péči o naši Zemi zanedbávat ani v dobách společenského vypětí a válečných konfliktů.

Balzámem na duši vám budou obrazy zasněžené Antarktidy, kterými vás provede ve filmu Útočiště herec Javier Bardem. Zpoza záběrů skotačivých tučňáků, ale vyplouvá mrazivá realita. V dokumentu sledujeme aktivisty společně s bratry Bardemovi, kteří bojují za vytvoření přírodní rezervace, aby tento vzácný ekosystém mohl přežít i nadále. Ve snímku Houba mluví pozorujeme jedny z nejtajuplnějších organismů na naší planetě. Může být klíčem k záchraně planety pochopení jejich záhadné řeči?

Všechny filmy můžete sledovat ZDARMA na Den Země, 22. dubna 2022. Poté budou filmy v programovém speciálu dostupné v rámci předplatného nebo k zakoupení jednotlivých titulů až do pátku 6. května.

Ve spolupráci s

  • Ji.hlava

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít