Scéna z filmu Pouštět draka
Scéna z filmu Pouštět draka
Scéna z filmu Pouštět draka
Scéna z filmu Pouštět draka
Scéna z filmu Pouštět draka

Pouštět draka

V domku na kopci žije chlapec se svým starým dědou, tenkým jako papír. Je podzim a děda mu splní jeho sen a daruje mu papírového draka, který ho vynese až do oblak.

Léto se chýlí ke konci a stromy se prohýbají pod váhou zralého ovoce. Dědeček daruje vnukovi draka. Jakmile ho chlapec vyhodí do vzduchu, dědeček ho chytí. Přichází podzim, padají listy a děda zeslábne. Silný podzimní vítr ho vynese až do nebe. Přijde zima, po ní jaro a teplý vánek je opět spojí. Snímek uchopující téma smrti a smutku ze ztráty blízkého člověka metaforickým a symbolickým způsobem tak, aby děti nevystrašilo a aby zároveň bylo pochopitelné. Silnou stránkou filmu jsou netradiční „ploché“ loutky vyrobené kombinací papíru, textilu a plsti, a rovněž textilní pozadí.


Film bohužel není dostupný :(

Omlouváme se, ale tento titul není ve vaší zemi k dispozici.

Režie
Rok
2019
Země
  • Česká republika
  • Polsko
  • Slovensko
Délka
13min 

Chcete být pravidelně informováni o novinkách v junior programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít