Jaký typ filmů na DAFilms najdu?
Pečlivě pro vás vybíráme nejvýraznější dokumentární filmy, kvalitní hrané filmy a novinky z české distribuce. Nabízíme Vám filmy nové i prověřené časem, natočené významnými filmaři i začínajícími tvůrci. Abyste se v našem bohatém katalogu filmů lépe orientovali, pravidelně pro vás vybíráme film týdne, představujeme vám tvorbu významných i začínajících tvůrců a každé 2 týdny přinášíme různé tematické cykly nebo programové speciály.
Čím je portál DAFilms výjimečný?
DAFilms vám legálně přináší to nejlepší z evropského i světového dokumentu, na výběru filmů se podílejí jak kurátoři portálu DAFilms, tak i dramaturgové sedmi významných evropských festivalů dokumentárního filmu spojených v Doc Alliance: CPH:DOX (Dánsko), Doclisboa (Portugalsko), Docs Against Gravity FF (Polsko), DOK Leipzig (Německo), FIDMarseille (Francie), MFDF Jihlava (Česká republika), Visions du Réel (Švýcarsko). Žádný jiný VoD portál Vám nenabídne soustředěnější pohled na současnou dokumentární scénu, spojující důraz na výrazný autorský přístup, společensky významná témata a esteticky ojedinělé zpracování.
Kolik za filmy na DAFilms zaplatím?
Nejvýhodnější je pořídit si předplatné. Měsíční stojí 135 Kč a roční 1350 Kč. Při zakoupení ročního předplatného tedy ušetříte dvě měsíční předplatné. Předplatné se automaticky obnovuje každý měsíc/rok, je možné ho zrušit v uživatelském profilu. Jako předplatitel získáte přístup do katalogu dostupného ve vašem teritoriu, v němž najdete na 2000 filmů. Filmy je možné i stahovat, ale to je zpoplatněno zvlášť. Za stažení filmu do 30 minut délky zaplatíte 50 Kč, nad 30 minut pak 100 Kč. Předplatitelé mají ceny za stahování výhodnější. Za stažení filmu do 30 minut délky zaplatí jen 25 Kč, nad 30 minut pak 75 Kč.
Mohu se dívat na filmy zdarma?
Ano, jako registrovaný uživatel získáte přístup k velmi malé části katalogu, která sestává především z filmů studentských. Registrovaní uživatelé mohou také využít možnosti „Sdílej a sleduj zdarma“. Po registraci či přihlášení můžete jeden vámi vybraný snímek zhlédnout zdarma výměnou za sdílení na vašich sociálních sítích.
Musím mít předplatné, abych se mohl dívat na filmy?
Kompletní katalog je dostupný pouze předplatitelům. Jako registrovaný uživatel získáte přístup k jeho velmi malé části, která sestává především z filmů studentských. Bez registrace není možné sledovat ani filmy nabízené zdarma.
Mohu se s předplatným dívat na všechny filmy?
Kvůli licenčním omezením ze strany majitelů práv k filmům nejsou některé filmy dostupné v rámci předplatného. Nejčastěji se jedná o nejnovější snímky, které jsou dostupné pouze ke stažení nebo ke zhlédnutí za jednorázový poplatek.
Co znamená „Sdílej a sleduj zdarma“?
Registrovaní uživatelé mohou využít možnosti „Sdílej a sleduj zdarma“. Po registraci či přihlášení můžete jeden vámi vybraný snímek zhlédnout zdarma výměnou za sdílení na vašich sociálních sítích.
Jak se mohu registrovat?
Registrovat se můžete pomocí jednoduchého formuláře nebo přes váš účet na Facebooku či Twitteru.
Jak můžu uhradit předplatné?
Platba probíhá přes platební bránu. Použít můžete platební kartu či PayPal.
Můžu k úhradě předplatného použít svůj kredit?
Pokud máte zakoupený kredit na svém účtu, lze jej vyměnit za předplatné v odpovídající výši kreditu.
Mohu využít své předplatné na cestách?
Ano, DAFilms je dostupný z celého světa. Některé filmy z katalogu mají ale pro některé země teritoriální omezení. Proto se může stát, že v různých zemích uvidíte rozdílnou nabídku filmů. Tato omezení se ale týkají maximálně 10 % katalogu. Nabídka katalogu je ovlivněna tím, ve které zemi si DAFilms předplatíte.
Mohu předplatné darovat?
Ano. Po zakoupení dárkového předplatného dostanete jedinečný kód, který obdarovaný použije místo zaplacení. Předplatné můžete někomu poslat na e-mail a začne platit až od doby použití kódu.
Jak mohu předplatné zrušit?
Předplatné lze zrušit ve vašem účtu PayPal (pokud jste přes tuto službu platili), nebo proklikem na vaše jméno v horním menu do uživatelského profilu, poté kliknutím do záložky "Předplatné", kde u svého předplatného naleznete možnost "Zrušit automatické prodloužení".
Jaký je rozdíl mezi přehráním a stažením filmu?
Přehrávání filmů probíhá online přímo v prohlížeči, zatímco po stažení vám film zůstane uložený v počítači a můžete jej sledovat i bez připojení k internetu.
Jak si mohu přehrát či stáhnout film?
Po kliknutí na tlačítko „Předplatit“ budete vyzváni k registraci a výběru předplatného, které vám nejlépe vyhovuje. Jako předplatitel získáte přístup do celého katalogu dostupného ve vašem teritoriu (přes 1900 filmů) a všechny filmy z něj můžete přehrávat přímo v prohlížeči bez jakýchkoli omezení. Po kliknutí na tlačítko „Stáhnout film“ budete vyzváni k registraci a platbě. Po zaplacení budete přesměrováni zpět na stránku filmu a film bude připraven ke stažení. Zároveň vám do e-mailu přijde link na film pro pozdější použití.
Jaké jsou požadavky na přehrání filmu?
Po zakoupení předplatného můžete film ihned zhlédnout přímo ve vašem prohlížeči. Nepotřebujete žádný speciální software nebo hardware – pokud si nejste jistí, jestli vám přehrávání půjde v pořádku, můžete si zkusit zdarma přehrát trailer. Pokud vše poběží tak, jak má, ani s přehráním filmu nebudete mít problém. Všechny filmy můžete sledovat také v přenosných zařízeních (chytré telefony, tablety apod.). K přehrání staženého filmu vám stačí běžný přehrávač ve vašem počítači.
Jaké internetové připojení potřebuji k přehrání filmu?
Váš počítač nebo tablet musí být pro přehrání filmu připojen k internetu. Abyste film sledovali v nejlepší možné kvalitě (1080p), měli byste být připojeni na co nejlepší lince a přepnout kvalitu v přehrávači na položku HD.
Mohu sledovat filmy HD kvalitě?
Ano, filmy zpracováváme i v HD kvalitě. Ke stažení jsou některé filmy dostupné i ve Full HD kvalitě. DAFilms filmy vždy zpracovává do formátů odpovídajících kvalitě zdroje dodaného samotnými autory.
Mohu si filmy stáhnout do svého počítače?
Ano, po kliknutí na tlačítko „Stáhnout film“ budete vyzváni k registraci a platbě. Po zaplacení budete přesměrováni zpět na stránku filmu a film bude připraven ke stažení. Zároveň vám do e-mailu přijde link na film pro pozdější použití.
Jak zjistím, v jakém jsou nabízené filmy znění a jaké mají titulky?
V profilu každého filmu je informace o znění a titulcích uvedena. Filmy je ale možné dle zvukové stopy a titulků také filtrovat, a to pomocí funkce Pokročilé vyhledávání
Pokud budu mít jakékoli technické problémy, na koho se můžu obrátit?
V případě technických problémů se obracejte na naši podporu support@dafilms.com, případně na telefonní číslo +420 777 613 094.

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air, z.s. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.