Filmy a program
Jaký typ filmů na DAFilms najdu?
Pečlivě pro vás vybíráme nejvýraznější dokumentární filmy, kvalitní hrané filmy a novinky z české distribuce. Nabízíme vám filmy nové i prověřené časem, natočené významnými filmaři i začínajícími tvůrci. Abyste se v našem bohatém katalogu filmů lépe orientovali, pravidelně pro vás vybíráme film týdne, představujeme vám tvorbu významných i začínajících tvůrců a každé 2 týdny přinášíme různé tematické cykly nebo programové speciály.
Čím je DAFilms výjimečný?
DAFilms vám legálně přináší to nejlepší z evropského i světového dokumentu, na výběru filmů se podílejí jak kurátoři portálu DAFilms, tak i dramaturgové sedmi významných evropských festivalů dokumentárního filmu spojených v Doc Alliance: CPH:DOX (Dánsko), Doclisboa (Portugalsko), Millennium Docs Against Gravity FF (Polsko), DOK Leipzig (Německo), FIDMarseille (Francie), MFDF Ji.hlava (Česká republika), Visions du Réel (Švýcarsko). Žádný jiný VoD portál vám nenabídne soustředěnější pohled na současnou dokumentární a festivalovou scénu, s důrazem na výrazné autorské osobnosti, společensky významná témata a esteticky ojedinělá zpracování.
Předplatné a registrace
Kolik za filmy na DAFilms zaplatím?
Nejvýhodnější je pořídit si předplatné. Měsíční stojí 145 Kč a roční 1450 Kč. Při zakoupení ročního předplatného tedy získáváte dva měsíce zdarma. Předplatné se automaticky obnovuje každý měsíc/rok, je možné ho kdykoliv zrušit v uživatelském profilu. Jako předplatitel získáte přístup do katalogu dostupného ve vašem teritoriu, v němž najdete na 2500 filmů. Filmy si můžete rovněž individuálně stáhnout nebo přehrát. Jednotlivé ceny najdete v profilu příslušného filmu. Ceny se liší podle typu a délky filmu. Na základě licenčních ujednání nabízíme předplatitelům stažení a přehrání až o 50% levnější.
Jaký je rozdíl mezi předplatným, zakoupením filmu k přehrání a stažením filmu?
Ať už si přehráváte filmy s předplatným nebo po zakoupení jednoho filmu, snímek sledujete ve formě streamu, online přímo ve vašem prohlížeči. Zatímco po stažení vám film zůstane uložený v počítači a můžete jej sledovat i bez připojení k internetu. Během trvání předplatného máte k dispozici neomezený počet přehrání filmů, které jsou dostupné v rámci předplatného. Film, který si koupíte za jednorázový poplatek, můžete sledovat po dobu 48 hodin od jeho zakoupení.
Musím mít předplatné, abych se mohl dívat na filmy?
Není to nutné. Můžete si zakoupit pouze jeden film k přehrání online nebo k jeho stažení. Po registraci si navíc můžete přehrát i naši omezenou nabídku filmů zdarma.
Jaké filmy mohu sledovat jako předplatitel?
Kvůli licenčním omezením ze strany majitelů práv nejsou některé filmy dostupné v rámci předplatného. Nejčastěji se jedná o nejnovější snímky, které jsou po omezenou dobu dostupné pouze ke stažení nebo ke zhlédnutí za jednorázový poplatek.
Jak se mám registrovat?
Registrovat se můžete pomocí jednoduchého formuláře zadáním e-mailu a vytvořením hesla, nebo přes váš účet na Facebooku či Twitteru.
Jak mohu uhradit předplatné?
Platba probíhá přes platební bránu. Použít můžete platební kartu či PayPal.
Mohu sledovat filmy i v jiné zemi, než jsem se zaregistroval?
DAFilms je mezinárodní platforma a většinu snímků se snažíme zpřístupnit celosvětově. Některé filmy ale mohou mít teritoriální omezení. Pokud cestujete do zahraničí, budete mít dostupné stejné filmy jako v zemi, ve které jste se zaregistrovali. Pokud se registrujete v zahraničí, a přesto byste chtěli sledovat filmy dostupné pro jinou zemi než je vaše aktuální, kontaktujte naši uživatelskou podporu na info@dafilms.com.
Mohu předplatné darovat?
Ano. Po zakoupení dárkového předplatného dostanete voucher s odkazem, který obdarovaný použije místo zaplacení. Předplatné můžete obdarovanému odeslat elektronicky nebo vytisknout dárkový voucher, který obdržíte e-mailem. Předplatné začíná platit od prvního použití kódu. Pro aktivaci dárkového předplatného je potřeba se zaregistrovat.
Jak mohu předplatné zrušit?
Předplatné lze kdykoliv zrušit v uživatelském profilu, v sekci "Předplatné", kde naleznete možnost "Zrušit automatické prodloužení".
Mohu filmy promítat veřejně?
Ne, protože naše licence jsou omezeny pouze na domácí sledování filmů. Není problém, pokud se na zakoupený film díváte s rodinou, sousedy nebo návštěvou. Není však možné uspořádat veřejnou projekci v kavárně, kulturním či komunitním centru či formou letního kina apod. Pro tento účel je třeba kontaktovat distributora nebo producenta filmu.
Jak mohu získat daňový doklad?
Pokud potřebujete daňový doklad, pošlete své údaje a potvrzení o platbě na info@dafilms.com a my vám vystavíme fakturu.
Jak mohu přihlásit svůj film?
Pro přihlášení filmu kontaktujte programového manažera zodpovědného za váš region.
DAFilms Junior
Co je DAFilms Junior?
DAFilms Junior je bezpečné prostředí určené pro dětské diváky a jejich rodiče. Program pečlivě sestavujeme pro tři věkové kategorie: pro nejmenší (3 až 6 let), pro školáky (7 až 11 let) a pro náctileté (nad 12 let). Kromě pohádek a dokumentů pro děti se můžete těšit také na filmové kvízy, soutěže a další doprovodný program.
Kolik zaplatím za přístup k sekci Junior?
Služba je automaticky dostupná pro všechny předplatitele portálu DAFilms. Vybírat můžete z měsíčního předplatného za 145 Kč nebo ročního předplatného za výhodnější cenu.
Kolik členů domácnosti může používat rozhraní Junior v rámci předplatného?
V rámci jednoho předplatného si můžete vytvořit až pět Junior účtů pro různé věkové kategorie. Každý z vašich juniorů získá vlastní účet, který hravě zvládne ovládat. Z Junior účtu se dostanou pouze k obsahu, který je pro ně v rámci věkové kategorie dostupný.
Jak mohu založit dětský účet?
V sekci Junior stačí kliknout na ikonku tučňáka v pravém horním rohu a přidat nový účet. Každý si může vybrat svého vlastního avatara. Pro každý dětský účet si také můžete nastavit vlastní přihlašovací jméno a heslo.
Musím mít dětský účet, abych se mohl dívat na filmy Juniora?
Ne, veškerý obsah je dostupný po přihlášení do portálu DAFilms. Dětské účty umožňují větší personalizaci uživatelského prostředí, snadné vyhledávání oblíbených filmů a seriálů, účast ve kvízech a soutěžích a další bonusy. Rodiče získají přehled o aktivitách v dětských účtech, mohou nastavit denní limit a věkové omezení pro každé dítě zvlášť.
Čím je DAFilms Junior výjimečný?
DAFilms Junior je bezpečné prostředí pro děti a mladistvé, pro které tým kurátorů pečlivě vybírá to nejlepší ze současné filmové tvorby. Obsah členíme do třech věkových kategorií. Rodiče mohou v rámci jednoho předplatného DAFilms vytvořit až pět Junior účtů pro různé věkové kategorie. Mají tak jistotu, že se k dětem nedostane nevhodný obsah. Navíc mohou dětem do jednotlivých účtů doporučovat filmy, které se objeví v jejich profilu. Spolupracujeme s odborníky na filmovou výchovu, inspirujeme se u festivalů zaměřených na dětskou tvorbu. Otevíráme brány filmu dětským divákům, pomocí filmových kvízů a doprovodných textů vzděláváme, inspirujeme a rozvíjíme poznání.
Technické specifikace
Jak si mohu přehrát či stáhnout film?
Film si můžete zakoupit k online přehrání nebo k legálnímu stažení přímo v jeho profilu. Pokud je film dostupný pro předplatitele, můžete si zakoupit naše měsíční nebo roční předplatné. Pro jakoukoliv variantu je nejprve nutné se zaregistrovat. Pokud si zakoupíte jednotlivé přehrání nebo stažení filmu, po zaplacení budete přesměrováni na stránku filmu, kde pro vás bude film připravený. Zároveň vám na e-mail přijde odkaz na pozdější použití.
Jaké jsou požadavky na přehrání filmu?
Po zakoupení předplatného můžete film ihned zhlédnout přímo ve vašem prohlížeči. Nepotřebujete žádný speciální software nebo hardware – pokud si nejste jisti, jestli bude přehrávání fungovat bez problémů, můžete si zkusit zdarma přehrát trailer. Pokud vše poběží tak, jak má, ani s přehráním filmu nebudete mít problém. Všechny filmy můžete sledovat také v mobilních zařízeních (chytré telefony, tablety apod.). K přehrání staženého filmu vám stačí běžný přehrávač ve vašem počítači.
Mohu sledovat filmy v HD kvalitě?
Ano, filmy zpracováváme i v HD kvalitě. Ze standardní kvality SD si můžete přepnout na kvalitnější stream v přehrávači.
Mohu sledovat filmy v televizi?
Ano, filmy můžete streamovat v TV pomocí zařízení Google Chromecast nebo protokolu AirPlay. Ani jedna z těchto funkcí bohužel nepodporuje přehrávání externích titulků, funguje jenom s filmy bez titulků, nebo s titulky přímo v obraze. Filmy si také můžete přehrát v TV přes integrovaný webový prohlížeč. Stačí, když se jednou přihlásíte, filmy pak můžete pohodlně sledovat i s titulky.
Jak zjistím, v jakém jazyce jsou nabízené filmy a jaké mají titulky?
V profilu každého filmu je informace o znění a titulcích uvedena. Filmy je ale možné dle zvukové stopy a titulků také filtrovat, a to pomocí funkce Pokročilé vyhledávání.
Pokud budu mít jakékoli technické problémy, na koho se můžu obrátit?
V případě technických problémů se obracejte na naši podporu info@dafilms.com, případně na telefonní číslo +420 777 613 094.

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít