Byl jednou jeden král...

Hravá pohádková komedie inspirovaná klasickým příběhem Boženy Němcové Sůl nad zlato rozehrává situaci pošetilého vladaře jménem Já I., který svou zemi vžene do gastronomické tragédie. Natruc oddané dceři Marušce, která prohlásila, že otce miluje jako sůl, nechá zničit všechny solné zásoby v království...

Díky pohádkám Pyšná princezna (1952), Byl jednou jeden král… (1954) a Šíleně smutná princezna (1968) a dvojici komedií o bručounském pražském revizorovi (Dovolená s Andělem [1952], Anděl na horách [1955]) zůstává Bořivoj Zeman jedním z divácky nejvděčnějších filmařů československé historie.

Hravá pohádková komedie inspirovaná klasickým příběhem Boženy Němcové Sůl nad zlato rozehrává situaci pošetilého vladaře jménem Já I., který svou zemi vžene do gastronomické tragédie. Natruc oddané dceři Marušce, která prohlásila, že otce miluje jako sůl, nechá zničit všechny solné zásoby v království... Navzdory královým snahám změnit podstatu kulinářství se však drahocenná poživatina ukazuje být pro život v království zcela nezbytnou...

Ve filmu, který navzdory ideologickému dobovému vyznění nabízí nestárnoucí podívanou, si Jan Werich vyzkoušel spolupráci s jiným populárním komikem – Vlastou Burianem (královský rádce Atakdále).

Filmový přehled - Byl jednou jeden král

Režie
Rok
1954
Země
  • Česká republika
Délka
97min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Chcete být pravidelně informováni o novinkách v junior programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít