Scéna z filmu Baron Prášil
Scéna z filmu Baron Prášil
Scéna z filmu Baron Prášil
Scéna z filmu Baron Prášil
Scéna z filmu Baron Prášil

Baron Prášil

Triková fantasy komedie Karla Zemana inspirovaná rytinami francouzského ilustrátora Gustava Dorého o neuvěřitelných dobrodružstvích Barona Prášila.

Novodobý astronaut Toník přistane na Měsíci, kde se setká se zvláštní společností. Patří k ní Cyrano z Bergeracu, hrdinové verneovky Do Měsíce, ale především chvástavý baron Prášil. Všichni jej srdečně vítají se sklenkou vína a přejí si, aby domnělý Měsíčňan poznal kouzlo života na Zemi. V jedinečném zpracování světoznámé knihy Gottfrieda Augusta Bürgera se Karel Zeman inspiroval rytinami od jednoho z nejvýznamnějších ilustrátorů 19. století Gustava Dorého. Černobíle natočené obrazy jsou oživeny výrazným barevným tónováním a různorodé barvy jsou použity jako znaky proměňujících se nálad i překvapivých dějových zvratů.

Film bohužel není dostupný :(

Omlouváme se, ale tento titul není ve vaší zemi k dispozici.

Režie
Rok
1961
Země
  • Česká republika
Délka
85min 
Jazyky ve filmu 
Titulky 

Chcete být pravidelně informováni o novinkách v junior programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít