Scéna z filmu Král Drozdí brada
Scéna z filmu Král Drozdí brada
Scéna z filmu Král Drozdí brada
Scéna z filmu Král Drozdí brada
Scéna z filmu Král Drozdí brada

Král Drozdí brada

Pohádka o krásné, ale pyšné princezně Anně, kterou sňatek s žebrákem, obyčejný chudý život a tvrdá práce změní a naučí milovat a odpouštět.

Na královském hradě vzbudí zvědavost mladého krále Michala vyprávění kočovné herecké společnosti o zlé a bezcitné princezně Anně. Rozhodne se s herci odjet do země krále Matouše a s jejich pomocí napravit rozmarné dívce hlavu. Když se Jan v noci tajně dostane do hradu a spatří princezninu krásu, rozhodne se požádat o její ruku. Princezna jej však odmítne s tím, že si raději vezme žebráka než jeho. A tak se také na příkaz jejího otce stane. Druhý den je princezna oddána se žebrákem oděným do rozedraných hadrů, ukrývajícím znetvořenou tvář pod režnou rouškou. Žebrák, který není nikdo jiný než s pomocí herců namaskovaný král Michal, připraví princezně řadu "lekcí", které princeznu změní v pracovitého a obětavého člověka.

Film bohužel není dostupný :(

Omlouváme se, ale tento titul není ve vaší zemi k dispozici.

Režie
Rok
1984
Země
  • Slovensko
  • Německo
Délka
94min 
Jazyky ve filmu 

Chcete být pravidelně informováni o novinkách v junior programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít