Osada Havranů

Romantické dobrodružství obyčejného teenagera…před několika tisíci lety! Příběh odehrávající se tak dávno, že se nám z toho může zatočit hlava. Pravěké vyprávění o přijetí mladého Havranpírka do havraního rodu. Posvátné znamení mu pomůže najít nový domov. A statečný lovec Sokol z něj vychová odvážného bojovníka. Rozhodovat se v životě podle vlastního svědomí už se musí Havranpírko naučit sám. Film na motivy knížek spisovatele Eduarda Štorcha.

Rozvodněná řeka přinesla do osady Havranů malého chlapce. Lovci ho chtějí zabít, ale když se na něho snese havraní pírko, je chlapec zachráněn, neboť havrani jsou pro osadu posvátní. Chlapec byl přijat do rodu a dostal jméno Havranpírko. Plynou léta, z Havranpírka je statný mládenec, ale stále není přijat mezi muže. Známý dobrodružný snímek se divákům pokouší přiblížit idealizovanou představu o životě v pravěku a je součástí volné trilogie Osada Havranů – Volání rodu – Na veliké řece.

Režie
Rok
1977
Země
  • Česká republika
Délka
66min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Chcete být pravidelně informováni o novinkách v junior programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít