Lucie, postrach ulice

Titulní protagonistkou je šestiletá holčička Lucie, která se po prázdninách chystá poprvé do školy. Předtím se však musí utkat s partou starších dětí vedených zlomyslným sousedovic synkem Osvaldem.

Titulní protagonistkou populárního dětského snímku je šestiletá holčička, která se po prázdninách chystá poprvé do školy. Předtím se však musí utkat s partou starších dětí vedených zlomyslným sousedovic synkem Osvaldem. Ten naivní dívenku přesvědčí, že ji vezmou do party, jen když něco ukradne v obchodním domě. Místo krádeže plastelíny značky Ferda & Ferda však dojde k Luciinu seznámení s formeláky – oživlými plastelínovými panáčky, kteří umějí kouzlit. Rázem se tak stane žádanou kamarádkou pro všechny děti z okolí. Osvald, zbavený vůdcovství, se však rozhodne k pomstě. Ta je tématem následujícího filmu nazvaného …a zase ta Lucie! (1984), který opět natočil režisér Jindřich Polák ve spolupráci se scenáristou Otou Hofmanem. Oba autoři jsou známí i příběhy o mlčenlivém muži s kouzelnou buřinkou, panu Tau, a veselým vyprávěním o Chobotnicích z II. patra (1986). Dvě populární filmové komedie o dívence Lucii vznikly sestřihem šesti půlhodinových televizních příběhů, které Polák s Hofmanem pod názvem Luzie, der Schrecken der Straße (1980) realizovali na zakázku pro západoněmeckou televizi. Seriál tehdejší Česká televize neuvedla, ale k divákům se dostal o čtyři roky později v podobě jeho sestřihu do formátu dvou celovečerních filmů… Pozornost se v populárním dětském snímku soustřeďuje na animované formeláky, kterým propůjčili své hlasy Jiřina Bohdalová a Josef Dvořák. Role Lucie se ujala často obsazovaná Žaneta Fuchsová, která patřila k Polákovým oblíbeným dětským herečkám (vybral si ji i do zmíněných Chobotnic a do filmu Pan Tau). Part zlovolného kluka Osvalda připadl Michaelu Hofbauerovi, kterého si režisér už předtím otestoval ve snímcích o Panu Tau. Na nejpopulárnější Polákovu postavu upozorňuje obsazení Otty Šimánka, který si ovšem ve snímku Lucie, postrach ulice zahrál detektiva z obchodního domu.

Filmový přehled - Lucie, postrach ulice

Film bohužel není dostupný :(

Omlouváme se, ale tento titul není ve vaší zemi k dispozici.

Režie
Rok
1979
Země
  • Česká republika
Délka
76min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Chcete být pravidelně informováni o novinkách v junior programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít