Scéna z filmu Zoo
Scéna z filmu Zoo
Scéna z filmu Zoo

Zoo

Proč tak rádi chodíme do zoo? Legrační černobílá filmová koláž ukazuje, že se zvířaty toho máme společného spoustu… Zíváme, škrábeme se na hlavě, nudíme se, popocházíme sem a tam… a u sledování filmu samozřejmě nejraději něco žvýkáme. Krátký film vhodný pro všechny opičáky!

Dokonalá, svižná a veselá montáž. Haanstra používá záběry z amsterdamské Zoo Artis, aby poukázal na některé podobnosti mezi člověkem a zvířetem. Obzvláště setkání člověka a opice je  výmluvné. Obrazy promlouvají samy za sebe, lidské hlasy či komentář chybí. Ironizující hudba Pima Jacobse přidává celku rozměr navíc. Co se týče vztahu člověka a zvířat, omezil se Haanstra prozatím na krátký film, natočený skrytou kamerou. Ve svých dalších celovečerních filmech se však k tomuto tématu vrací.

Režie
Rok
1962
Země
  • Nizozemsko
Délka
11min 

Chcete být pravidelně informováni o novinkách v junior programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít