Scéna z filmu Chačipe
Scéna z filmu Chačipe
Scéna z filmu Chačipe
Scéna z filmu Chačipe

Chačipe

Lyrická sonda do nitra dětské představivosti a života malých obyvatel jednoho dětského domova, na jejímž vzniku se podílely i samotné děti.

Audabiac je starobylá kamenná tvrz v jižní Francii, která byla nedávno zrekonstruována a kam každoročně přijíždějí děti z českých dětských domovů. K nim přijíždí i režisér Miroslav Janek, který děti seznamuje se základními principy a postupy kinematografie a ony samy pak natáčí scénky, které si samy vymyslely, a experimentují s filmovým materiálem. Film se tak pro ně stává nejen zábavou, ale i nástrojem, který jim umožňuje svěřit se s tajemstvím, vypořádat se s bezmocí nebo náhlým smutkem.

Režie
Rok
2005
Země
  • Česká republika
Délka
57min 
Jazyky ve filmu 
Titulky 

Chcete být pravidelně informováni o novinkách v junior programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít