// Vaše online dokumentární kino //

Již 10 let pro vás objevujeme ty nejlepší dokumentární filmyDokumentární vánoční nadílka: TOP 2014

Artel

Poslední filmový program roku 2014 je plně v režii diváků portálu DAFilms.cz. Představuje totiž výběr snímků, které se staly v uplynulém roce na stránkách www.dafilms.cz nejčastěji vyhledávaným dokumentárním zbožím. Nechte se překvapit a inspirovat výběrem nejoblíbenějších dokumentárních filmů portálu DAFilms.cz v roce 2014 a užívejte si filmovou vánoční nadílku od 22. prosince do 4. ledna zdarma!


Pravidelné diváky portálu jistě nepřekvapí, že mezi nejpopulárnější filmy roku 2014 vystoupilo hned několik snímků, které dominovaly letošním nejúspěšnějším filmovým programům a retrospektivám. Po podzimním překonání dosavadních diváckých rekordů vystoupila i s koncem roku na první místa sledovanosti tvůrkyně časosběrné dokumentární metody, režisérka Helena Třeštíková, která do posledního boje o diváckou přízeň vysílá svůj oceňovaný snímek KATKA. Rozhovor s režisérkou, který vznikl v září letošního roku u příležitosti její první online světové filmové přehlídky, si můžete přečíst zde.

V těsném závěsu za prací mezinárodně oblíbené filmařky se objevuje snímek ARTEL ukrajinského režiséra Sergeje Loznitsy, jemuž portál DAFilms.cz patřil hned po první tři prosincové týdny. Nejprve se diváci mohli seznámit s jeho poetickou dokumentární retrospektivou, v minulých dnech pak s cenami ověnčeným portrétem ukrajinské revoluce MAJDAN. Ti, kteří ve výběrové dvacítce sáhnou právě po filmu Artel, by pak neměli přehlédnou režisérovu MASTERCLASS i osobní dopis, který Sergej Loznitsa svým fanouškům věnoval.

V letošním diváckém výběru však nechybí ani snímky experimentálního ladění. IMITATIONS OF LIFE kanadského režiséra Mikea Hoolbooma potěší svými deseti kapitolami všechny, kteří se nebojí přijít na kloub fungování současné vizuální kultury, její minulosti i podlehnout futuristickým představám o její budoucnosti.

Vlajku probouzejícího se českého dokumentárního filmu nese v populárním výběru hned několik snímků. Do rozplétání komplikované historie jedné české dálnice se pouští dokument mladého režiséra Iva Bystřičana DÁL NIC. První přímé prezidentské klání humorně glosuje snímek HLEDÁ SE PREZIDENT a překvapivě dospělé pozadí fungování dětské dívčí skupiny objevuje absolventský film SHOW! Českému publiku je také exkluzivně zpřístupněn celosvětový filmový hit SPIRIT OF 45 známého režiséra Kena Loache a vítězný snímek festivalových Benátek SACRO GRA Gianfranca Rosiho.

Rozbalujte své filmové dárky nejenom na Štědrý den, ale po celé dva týdny od 22. prosince do 4. ledna na DAFilms.cz zdarma! Divácký výběr TOP 2014 na vás čeká 24 hodin denně!


Nenechte si ujít výjimečné víkendové filmové překvapení! Do neděle 4. ledna můžete sledovat zdarma film ART WAR, k placenému stažení navíc nabízíme nový bonusový filmový materiál jako dárek!


Recommend this event

Filmy vázané na tuto událost

Imitations_of_Life_1

Imitace života

Imitations of Life (Orig.) / 2003 / Kanada / 75 min

Even in this film Mike Hoolboom works with the history of film, with material that is not untangled from interpretations...

Podrobně…

Normalization_1

Kauza Cervanová

Kauza Cervanová (Orig.) / 2013 / Česká republika, Slovensko / 100 min

Dokument je slovenskou verzí Tenké modré linie a Twin Peaks a vypráví o nevyřešené vraždě mladé ženy, která se stala před třiceti lety. Případ měl obrovskou publicitu v komunistických médií a nakonec bylo za vraždu odsouzeno sedm osob. Tito lidé dnes tvrdí, že jsou nevinní a že se stali obětmi mezinárodního politického komplotu, do něhož byl zapleten Sovětský svaz, Írán, Libye a Československo.

Podrobně…

A_Day_On_The_Drina_1

A Day On The Drina

Jedan Dan Na Drini (Orig.) / 2011 / Bosna a Hercegovina / 17 min

Dlouhý letní den na řece Drině – prostředí jako stvořené pro piknik, kdyby se však řeka nezačala vracet zpět do svého koryta…

Podrobně…

Real_Mans_Film_1

Film skutečného muže

Muški Film (Orig.) / Chorvatsko / 12 min

Situace je vážná: všechny ruce drží pistole a pušky. Soustředění dosahuje kritického bodu...

Podrobně…

Mambo_Cool_1

Mambo Cool

Mambo Cool (Orig.) / 2013 / Spojené státy / 62 min

White powder, dealers and poseur women in a shady city you hardly get a glimpse of. Not to forget a man who introduces himself as a warrior talking to spirits. All the ingredients are set, the deceit is disclosed right from the start.

Podrobně…

show_1

Show!

Show! (Orig.) / 2013 / Česká republika / 66 min

Překvapivě intimní portrét podnikatelského snu s obludnými konturami. Dívčí kapela 5Angels ušla za pět let pod vedením otce jedné ze zpěvaček cestu až k branám popové slávy. Není však dlážděna jen céčky Michala Davida, ale i umanutostí muže, který ztrácí pojem o tom, kde končí role manažera a začíná ta rodičovská.

Podrobně…

Brasslands_1

Brasslands

Brasslands (Orig.) / 2013 / Spojené státy, Srbsko / 84 min

An eccentric New York brass band, a virtuosic group of struggling Roma Gypsies, and reigning Serbian champions converge with half a million fans and transcend political and ethnic borders at the world's largest trumpet festival in Guča, Serbia.

Podrobně…

The_Castle_1

Zámek

Il Castello (Orig.) / 2011 / Itálie / 90 min

Film představuje v ročním časosběru činnost bezpečnostních složek milánského mezinárodního letiště. Na pozadí pohybu lidí a zboží vyslýchají imigrační úředníci uprchlíky a celníci podezřelé z pašování drog, zavádějí se nová kontrolní opatření a výjevy odehrávající se v uzavřeném prostoru skládají mikrokosmos jevů současné západní společnosti, umanuté svojí bezpečností.

Podrobně…

Byeway_1

Dál nic

Dál nic (Orig.) / 2014 / Česká republika / 72 min

Ani po sedmi letech se stavařům nedaří uvést do provozu pár zbývajících kilometrů dálnice D8, vedoucí chráněnou oblastí Českého středohoří směrem do Německa. Dokončení stavby blokuje série žalob občanského sdružení Děti Země, které upozorňuje na nezákonný průběh celého projektu. Místní lidé ale vnímají situaci odlišně...

Podrobně…

hleda_se_prezident_daf_1

Hledá se prezident

Hledá se prezident (Orig.) / 2013 / Česká republika / 104 min

Ústřední osou filmu je cesta hlavních kandidátů od začátku jejich volební kampaně až k rozhodujícímu okamžiku volby.

Podrobně…

crop_1

Ořez

CROP (Orig.) / 2013 / Egypt, Německo / 47 min

Egyptská revoluce ukázala sílu sociálních sítí. Tento experimentální dokument však místo záběrů z ulic nabízí vizuálně precizní pohled dovnitř státní instituce. Statické záběry z nitra deníku Al-Ahram doprovází hlas fiktivního fotoreportéra, hovoří o strachu z obrazu a o manipulaci s ním i s veřejností.

Podrobně…

spirit_of_45_1

Spirit of 45

The Spirit of 45 (Orig.) / 2012 / Velká Británie / 94 min

Dokumentární film Kena Loache o době, kdy dělat věci společně bylo normální…

Podrobně…

Zkusenost_exorcisty_1

Zkušenost exorcisty

Zkušenost exorcisty (Orig.) / 2011 / Česká republika / 17 min

Film je monologem P. Vojtěcha Kodeta, líčícího svoji zkušenost s dušemi uchvácenými zlou mocí...

Podrobně…

Katka_2

Katka

Katka (Orig.) / 2009 / Česká republika / 90 min

Film Heleny Třeštíkové je unikátním časosběrným dokumentem, mapujícím čtrnáct let v životě mladé narkomanky a jejího marného zápasu se závislostí. Proč začala brát drogy? Jak sama říká - chtěla se lišit.

Podrobně…

artel_5

Artěl

Artel (Orig.) / 2006 / Rusko / 30 min

Cena pro nejlepší dokument ze střední a východní Evropy, MFDF Jihlava 2007

Čtveřice mladých mužů se v drsných přírodních podmínkách snaží vyrvat ze zamrzlého jezera uprostřed zasněžených ruských plání něco k obživě.

Podrobně…

Slovensko_20_1

Slovensko 2.0

Slovensko 2.0 (Orig.) / 2014 / Slovensko / 112 min

Co je to „Slovensko“? Jak vysvětlit pojem „Slovensko“ neznámému cizinci, návštěvníkovi z jiné planety, v horizontu posledních 20 let? Jaký je genetický či programovací kód softwaru „Slovensko“? Jak se používá, jak se mění?

Podrobně…Novinky

GULI SILBERSTEIN UVÁDÍ…

GULI SILBERSTEIN UVÁDÍ…

„Moje tvorba má dvě části: první z nich se týká přímých politických obrazů násilí, agrese a protestů, převážně v izraelsko-palestinském kontextu. Jedná se o kritiku zpravodajských médií, která zkoumá komplexní, realistické a zároveň surrealistické aspekty těchto obrazů. Druhá část videí je pak abstraktnější a univerzálnější a zabývá se kognitivními, environmentálními a existenciálními záležitostmi,“ představuje režisér svoji tvorbu.

Číst dál…

- 16.1.2017 -

Charta 77

Charta 77

Čtyřicáté výročí založení Charty 77 si připomínáme dokumentárními profily signatářů této důležité iniciativy protikomunistického odboje. Poznejte kontext této historické události prostřednictvím autentického filmového zážitku.

Číst dál…

- 10.1.2017 -

Šťastné a filmové z DAFilms!

Šťastné a filmové z DAFilms!

Zvýhodněné předplatné na DAFilms.cz je dárek, který díky své různorodosti nikdy neomrzí. Pořídit jej můžete pro vaše blízké nebo jen tak – pro sebe.

Číst dál…

- 14.12.2016 -

Další novinky…