Jiří Sádek (Česká republika)

Jiří Sádek, narozen v roce 1989 po nepřijetí na FAMU a na britskou NFTS vystudoval režii a scenáristiku na FAMO v Písku. Jeho studentské filmy byly oceněny na několika festivalech u nás i v zahraničí. Jeho krátký film Pan Pozdě se dočkal i oficiální distribuce v Japonsku.

Během studijních let byl po dva roky osobním asistentem a soukromým žákem pana režiséra Jiřího Krejčíka. V březnu 2016 vstoupil jako režijní debutant do kin se snímkem Polednice s Aňou Geislerovou a Danielou Kolářovou v hlavních rolích. Věnuje se rovněž dabingu pro Walt Disney Studios, HBO nebo Pixar jako režisér a autor dialogů.

Filmografie

 • Nejsledovanější
  2017
 • Polednice
  2016
 • Psí jeskyně
  2012
 • Pan Pozdě
  2011
 • Neříkej hop
  2010

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít