Fotografie není k dispozici.

Jan Antonín Pitínský (Česká republika)

Jan Antonín Pitínský (vl. jménem Zdeněk Petrželka) je českému divákovi znám hlavně jako režisér divadelních her v podstatě po celé České republice. Kromě divadelní režie se věnuje také literární tvorbě. Je autorem dramat Matka, Buldočina, Park, Pokojíček nebo například Ananas. Natočil také několik filmů. Sám sebe si zahrál ve filmu Věry Chytilové Vyhnání z ráje (2001).

Filmografie

 • Ukrajinská čítanka
  2015
 • Skotská čítanka
  2014
 • Evropa jedna báseň
  2011
 • Nevěsta kvetoucí aneb Bašó na Valašsku
  2008

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít