Fotografie není k dispozici.

Jiří Mádl (Česká republika)

Českobudějovický rodák Jiří Mádl vystudoval tamní Biskupské gymnázium J. N. Neumanna. Velkým koníčkem mu původně byl lední hokej, který hrál více jak devět let. Když však v roce 2007 uspěl na konkurzu teenagerovské komedie Snowboarďáci, dal přednost herectví. V roce 2007 se hlásil na FAMU, u přijímacího řízení neuspěl. Po úspěšné premiéře Snowboarďáků se Jiří stal vyhledávaným hercem.

Prozatímním vrcholem Mádlovy herecké kariéry byl snímek Děti noci, v němž si svým výkonem po boku Marthy Issové vysloužil cenu Mezinárodního karlovarského filmového festivalu pro nejlepšího mužského herce v hlavní roli.

Režijně debutoval v roce 2014 snímkem Pojedeme k moři, za který získal Cenu RWE za objev roku na Cenách české filmové kritiky.


Foto: Kryštof Kalina.

Filmografie

  • Na střeše
    2019
  • Pojedeme k moři
    2014

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít