Miroslav Krobot (Česká republika)

Miroslav Krobot je přední český divadelní režisér, herec a dramatik. Za divadelní tvorbu i herectví obdržel řadu prestižních ocenění. Před kamerou debutoval rolí otce v Příbězích obyčejného šílenství (2005) Petra Zelenky. Velký úspěch přinesla Krobotovi role ve filmu Bély Tarra Muž z Londýna (2007), ve kterém si zahrál po boku Tildy Swintonové. Hlavní postavy ztvárnil i ve slovensko-českém filmu Dům (2011), který byl uveden na Berlinale, či v animovaném počinu Alois Nebel (2011), jenž byl pozván do programu benátského festivalu a získal Cenu EFA pro nejlepší animovaný film. Díra u Hanušovic je Krobotův celovečerní debut.

Filmografie

  • Kvarteto
    2017
  • Díra u Hanušovic
    2014

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít