Fotografie není k dispozici.

Miroslav Krobot (Česká republika)

Miroslav Krobot, divadelní a filmový režisér, scenárista, dramatik a herec, působil v letech 1996–2014 jako umělecký šéf Dejvického divadla, ve kterém nadále zůstal jako člen uměleckého souboru, tedy režisérem a hercem. Pod jeho vedením bylo Dejvické divadlo opakovaně oceněno cenou Alfreda Radoka. Před kamerou debutoval rolí otce v Příbězích obyčejného šílenství (2005) Petra Zelenky. Velký úspěch přinesla Krobotovi role ve filmu Bély Tarra Muž z Londýna (2007), ve kterém si zahrál po boku Tildy Swintonové. Hlavní postavy ztvárnil i ve slovensko-českém filmu Dům (2011), který byl uveden na Berlinale, či v animovaném počinu Alois Nebel (2011). Jeho celovečerní režijní debut Díra u Hanušovic (2014) byl vybrán do hlavní soutěžní sekce 49. ročníku MFF Karlovy Vary a získal tři České lvy.

Filmografie

  • Velká premiéra
    2022
  • Kvarteto
    2017
  • Díra u Hanušovic
    2014

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít