Adam Sedlák

Adam Sedlák (Česká republika)

Vystudoval Filmovou akademii Miroslava Ondříčka v Písku. Natočil několik krátkometrážních filmů, absolventský snímek L. H. byl nominován na Cenu Magnesia za nejlepší studentský film. V roce 2015 obdržel první místo Filmové nadace za nejlepší nerealizovaný scénář roku k filmu Domestik. Za mini-sérii Semestr byl nominován na Cenu české filmové kritiky v kategoriích objev roku a počin mimo kino. Svůj celovečerní debut Domestik představil v Hlavní soutěži v Karlových Varech. Magazín Forbes ho zařadil do prestižního žebříčku mladých talentů 30 pod 30. Je jedním z mála tuzemských tvůrců, který se ve svých projektech dlouhodobě zaměřuje na YouthCulture.

Filmografie

 • BANGER.
  2022
 • Domestik
  2018
 • L. H.
  2013
 • Tereza Dratvová, nar. 1989
  2012
 • Mgr. Radovan Kaluža
  2011

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít