Fotografie není k dispozici.

Petr Horký (Česká republika)

Petr Horký vystudoval žurnalistiku v Praze, poté se přestěhoval do Londýna, kde získal diplom ve fotožurnalistice. Žil v Berlíně. Poté se přestěhoval zpět do Prahy a začal pracovat jako novinář. Strávil rok jako blogger na cestách po Asii. Když se vrátil, dostal práci v ekonomickém týdeníku a mohl se tak důsledněji věnovat tématům, o kterých psal. Jedno z nich ho pak zavedlo do Ruska, kde se potkal právě s továrnou Avtovaz. Klíčovou roli pro dokumentární film pak sehrálo setkání s fotografem Milanem Burešem. Nyní píše pro týdeník Respekt.

Filmografie

  • Švéd v žigulíku
    2017

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít