Adam Koloman Rybanský

Adam Koloman Rybanský

Adam Koloman Rybanský je absolventem pražské FAMU, který se ve své tvorbě zaměřuje na vyobrazení života běžných lidí. Se svým bakalářským filmem Přátelské setkání nad sportem byl nominován na Cenu Magnesia za nejlepší studentský film 2017 a objel s ním řadu mezinárodních festivalů. Jeho další snímek Home Sleep Home měl světovou premiéru na filmovém festivalu v italském Terstu a byl opět nominován na Cenu Magnesia. Jeho magisterský projekt a zároveň celovečerní debut Kdyby radši hořelo měl premiéru v roce 2022 na Berlinale v sekci Panorama.

Filmografie

 • Kdyby radši hořelo
  2022
 • Home Sleep Home
  2018
 • Přátelské setkání nad sportem
  2017
 • Uvidíme? Uvidíme!
  2014

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít