Fotografie není k dispozici.

Mark Ther (Česká republika)

Mark Ther je přední český vizuální umělec a režisér krátkých tvarů. V roce 2011 obdržel Cenu Jindřicha Chalupeckého za krátký film Das wandernde Sternlein. Ve své tvorbě se dlouhodobě věnuje často zapomenutým příběhům česko-německého soužití, tématizuje camp a queer estetiku a často se pohybuje na hranici fiktivního dokumentu. Jeho filmy mluví jazykem hudebních videí, stejně jako narativních konvencí hraného filmu a osobní reportáže. Zároveň poskytují komické odlehčení důležitých sociálních otázek. Krátkometrážní film Mitsu je jeho první realizací podpořenou Státním fondem kinematografie, čímž se Ther definitivně etabluje mezi filmové profesionály. Svou tvorbu často prezentuje na zahraničních výstavách a filmových festivalech, např. v Berlíně, New Yorku nebo na MFF v Rotterdamu. Dlouhodobě se také věnuje vývoji svého celovečerního debutu Krásný zpěv.

Filmografie

 • Mitsu
  2018
 • Enkel
  2012
 • Das Wandernde Sternlein
  2011
 • Pflaumen
  2011

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít