Fotografie není k dispozici.

Jana Boršková (Česká republika)

Jana Boršková studovala film na pražské FAMU na katedře Scenáristiky a dramaturgie, absolvovala stáž na Université de la Sorbonne Nouvelle v Paříži na katedře Teorie filmu a audiovizuálního umění. Spolupracuje s Českou televizí, režírovala několik dílů dokumentárního cestopisného cyklu Na cestě a povídku Zločin v chalupě ze série Čapkovy kapsy. Její scénář Špionážní letadlo nad územím Kuby získal v roce 2008 na Famufestu cenu MAXIM za nejlepší celovečerní scénář a v roce 2009 byl nominován na Českém lvu na Cenu Sazky v kategorii nejlepší nerealizovaný celovečerní scénář. Roku 2011 natočila dokument Od Višní do višní o své matce, která se musela vyrovnat se smrtí manžela.

Filmografie

  • Pasažéři
    2018
  • Od višní do višní
    2011

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít