Hana Třeštíková (Česká republika)

Hana Třeštíková je česká producentka, režisérka a politička. Po maturitě pracovala tři roky jako produkční na filmových festivalech a poté absolvovala studium produkce na FAMU v Praze. Během studií se podílela na produkci reklam, televizních filmů a filmových festivalů. Spolupracovala také s produkční společností Negativ. Od roku 2011 produkuje filmy a pořady pod svou vlastní firmou Produkce Třeštíková. Do její filmografie patří například Šmejdi (Český lev, 2014), Sbohem děcáku nebo Zkáza krásou. Je také organizátorkou kulturních a sousedských akcí v Praze 7 (knižní bazary v Biu Oko, sousedské slavnosti, Letenský Mikuláš). V roce 2016 byla nominována na Českého lva v kategorii Nejlepší dokumentární film za produkce Bratříček Karel a Zkáza krásou. Od roku 2014 je radní pro kulturu MČ Prahy 7 a od roku 2018 radní pro kulturu hlavního města Prahy.


Foto: Vojtěch Havlík / Magistrát hl. m. Prahy

Filmografie

  • Manželské etudy: Nová generace
    2019

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít