Bohdan Karásek

Bohdan Karásek (Česká republika)

Narozen v Brně v roce 1978, žije v Praze. V druhé půli 90. let začal natáčet amatérské filmy, nejprve podomácku, poté i během studia na VOŠF Zlín. Ty pokročilejší z nich svého času běžely na přehlídkách spojených s fenoménem „českého experimentálního filmu 90. let“.

V letech 1999 až 2006 studoval na katedře scenáristiky a dramaturgie FAMU, kde pak dva roky působil jako pedagogický asistent.

V roce 2011 pro své nezávislé filmařské snahy vymyslel značku Filmové společnosti Alfreda Bouriany a vznikly tři tzv. „bytové filmy“: Lucie, Milostné písně a Karel, já a ty.

Jako scenárista spolupracoval s brněnským HaDivadlem na několika původních divadelních textech, věnuje se též rozhlasové tvorbě. Od dětství se zabývá hudbou. Spolupracoval s brněnským skladatelem Ondřejem Kyasem. Byl členem kapely Spal Miloslava Königa, stabilně se usadil v instrumentální kapele Ploy kytaristy Tomáše Brauna.

Filmografie

 • Karel, já a ty
  2019
 • Milostné písně
  2013
 • Lucie
  2011
 • Nadějná generace
  2010
 • Čistá rasa
  2000
 • Teritorium
  1999
 • Život s jídlem
  1998

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít