Fotografie není k dispozici.

Martin Páv (Česká republika)

Absolvent katedry režie na FAMU Martin Páv se věnuje především hranému filmu. Ještě před začátkem studia natočil s minimálními prostředky celovečerní snímek Jdi dál (2012), který se odehrává částečně v Indii. Na FAMU pak vznikly jeho studentské hrané krátkometrážní filmy jako Hamburgery (2012), Čtvrté jaro (2013) nebo středometrážní drama na téma dětství Velká výprava (2015). Hlavní témata, která ho zajímají je komplikovaný vztah člověka a přírody a zároveň odlišnosti různých kultur a jejich vzájemné ovlivňování. Kibera: Příběh slumu (2018) je jeho celovečerní dokumentární debut se světovou premiérou v rámci soutěžní sekce Česká radost na mezinárodním filmovém festivalu v Jihlavě.

Filmografie

 • Vlci na hranicích
  2020
 • Kibera: Příběh slumu
  2018
 • Velká výprava
  2015
 • Čtvrté jaro
  2013
 • Jdi dál
  2012
 • Hamburgery
  2012

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít