Fotografie není k dispozici.

Johana Ožvold (Česká republika)

Johana Ožvold (dříve Švarcová) vystudovala filmovou režii na FAMU v roce 2016. Pracuje jako kurátorka v Národním filmovém archivu. V divadle se objevuje jako herečka, improvizátorka, hudebnice a režisérka.

Její studentský film Ahoj, mám se dobře získal hned několik ocenění: Nejlepší dokument - MFF Fresh Film Fest 2014, Nejlepší režie - MFF Poitiers a Nejlepší dokument - MFF FIDÉ 2014 v Paříži. V roce 2016 získala Zvláštní cenu poroty za krátký film Proces na Febiofest SK a ceny za nejlepší film a režii na FAMUFEST za poslední film Černý dort. Od roku 2015 pracovala na svém debutovém celovečerním dokumentárním snímku The Sound is Innocent.

Filmografie

 • The Sound Is Innocent
  2019
 • Černý dort
  2016
 • Proces
  2015
 • Cizí příbuzní
  2015
 • Ahoj, mám se dobře
  2013

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít