Lorna Tucker (Velká Británie)

Lorna Tuckerová získala zkušenosti prací pro kapely jako Unkle, The Cult nebo Queens of the Stone Age, natáčela také krátké filmy pro návrháře Alexandra McQueena, Vivienne Westwoodovou či firmu Nike. Její filmy byly promítány na mezinárodních festivalech a v muzeích včetně Muzea moderního umění v Sao Paulu a Guggenheimova muzea v Bilbau. V roce 2018 vyšly její první dva dokumentární filmy: Westwood a Amá – citlivé zobrazení nucených sterilizací původních Američanek ve druhé polovině dvacátého století.

Filmografie

  • Amá
    2018
  • Westwood: Punk, Icon, Activist
    2018
  • Red Shoes
    2013

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít