Haukur Hallsson

Haukur Hallsson (Island)

Haukur Hallsson (1989) pochází z Islandu, vystudoval filmovou režii na FAMU. Je autorem několika krátkých filmů, jedním z nich je i portrét významného českého režiséra, Karla Vachka, s názvem Co je za plátnem? (Cesta z Tišnova do Prahy aneb Jak Karel Vachek přivezl zpět své obrazy). Jeho dokument MÍR: Sto let revoluce měl v roce 2021 premiéru na 51. ročníku IFFR v Rotterdamu.

Filmografie

 • MÍR - Hundred Years of Revolution
  2019
 • In Praise of Doubt
  2017
 • Co je za plátnem? (Cesta z Tišnova do Prahy aneb Jak Karel Vachek přivezl zpět své obrazy)
  2016
 • Roots
  2016

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít