Julius Ševčík (Česká republika)

Julius Ševčík (1978, Praha) navštěvoval během let 1997–98 New York Film Academy, kde točil krátké filmy. Od roku 1999 studoval režii na FAMU, magisterský program absolvoval v roce 2005. Jeho studentský snímek 51 kHz byl oceněn na zahraničních festivalech (Clermont–Ferrand, Rio de Janeiro, Řím a další). Dále natáčel krátké filmy, hudební klipy a reklamní spoty. V roce 2008 se podílel na magazínu kanálu Nova Cinema Hvězdný reportér. V celovečerní hrané tvorbě debutoval v roce 2004 absolventským snímkem Restart. Ve své tvorbě se zaměřuje především na sugestivní vystižení dobové atmosféry a na špičkové skloubení všech složek filmového díla. Byl českým zástupcem v bruselské Europe Showcase. Jeho životopisný snímek Masaryk byl nominován ve čtrnácti kategoriích na Českého lva a získal dvanáct těchto ocenění včetně Českých lvů za film, režii a scénář. Julius Ševčík žije střídavě v Praze a v Los Angeles. (Filmový přehled)

Filmografie

 • Skleněný pokoj
  2019
 • Masaryk
  2016
 • Normal
  2009
 • Restart
  2005
 • 51 kHz
  2003

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít