Fotografie není k dispozici.

Jonáš Karásek (Slovensko)

Jonáš karásek je režisér, grafický designer a art director. Po studiu užitkového výtvarnictví vystudovalí průmyslový design na bratislavské Vysoké škole výtvarných umění. Jako grafický designér a art director působil v reklamních společnostech ve Vídni (Chocolate Multimedia Production), v Sydney (Mcmann&Tate) a v Bratislavě (Wiktor Leo Burnett). V roce 2009 spolu s Marikou Majorovou založili kreativní studio GunPowder, v němž působí jako kreativní ředitel a režisér. Je tvůrcem videoklipů, krátkých hraných filmů a desítek oceňovaných reklam, jimž propůjčil svůj osobitý styl založený na přítažlivém vizuálu a dynamickém filmovém střihu. Spolupracoval se značkami jako ÖMV, Galéria Belveder, Marlboro, RedBull, Johnnie Walker, Orange, Alfa Romeo, Dobrý anjel či Viva Musica Festival. Je vítězem soutěže Áčko o nejlepší videoklip (pro Janu Kirschner), držitelem Ceny Filip (ocenění za osobní přínos slovenské kreativitě) a několika Zlatých hřebů (soutěž o nejkreativnější reklamu na Slovensku). V celovečerním hraném filmu debutoval jako režisér a architekt politickým thrillerem podle knihy Maroše Hečka a Michala Havrana Kandidát (2013), zobrazujícím se satirickou nadsázkou sílu médií a zákulisní politiku intrik a manipulací při přímé volbě prezidenta.

Foto: Pavol Funtál/HN

Filmografie

 • Amnestie
  2019
 • The Swan
  2018
 • DOGG
  2017
 • Moje povstanie.sk
  2014
 • Kandidát
  2013

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít