Jiří Havelka

Jiří Havelka (Česká republika)

Respektovaný divadelní režisér, dramatik, herec a moderátor. Zakládající osobnost televizní stanice Óčko. Je také hlavní autorskou tvůrčí osobností divadla Vosto5 založeného na improvizaci (Pérák, Proton či Společenstvo vlastníků). Je rovněž jedním ze zakladatelů občanského sdružení JSAF – pořadatele Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě, odkud pochází.
Po absolvování jihlavského gymnázia vystudoval pražskou DAMU - obor režie na Katedře alternativního a loutkového divadla. Již během studií začal hrát a režírovat v pražské Ypsilonce a v několika dalších divadlech, např. v Dejvickém divadle. V roce 2007 získal Cenu Alfréda Radoka jako talent roku. V roce 2019 měl premiéru jeho celovečerní hraný filmový debut Vlastníci, který se stal jedním z divácky nejnavštěvovanějších českých snímků posledních let a který zaujal taktéž odbornou kritiku. Jiří Havelka byl oceněn za scénář filmu Vlastníci Cenou českých filmových kritiků a Českým lvem.

Filmografie

  • Mimořádná událost
    2022
  • Vlastníci
    2019
  • Konkurz
    2011

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít