Jana Andert (Česká republika)

Jana Andert vystudovala Střední pedagogickou školu v Boskovicích. Poté se rozhodla přestěhovat do Nizozemí, kde studovala fotografii a následně psychologii. Pracovala zde jako fotografka pro módní návrháře a její snímky byly publikovány v médiích po celém světě. Její první seznámení s prací v neobvyklých podmínkách přišlo v roce 2015, kdy působila jako žurnalistka a fotografka v Sýrii. Tato zkušenost v ní probudila touhu ubírat se tímto směrem dál a už roku 2016 se vydala do Iráku, kde strávila osm měsíců v přední válečné linii v bitvě o Mosul. (Česká televize)

Foto: Jana Plavec

Filmografie

  • V Mosulu
    2018

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít