Fotografie není k dispozici.

Dmitry Bogolyubov

Dimitry se narodil v roce 1980 a vyrůstal v Moskvě. Absolvoval studium práv a poté vystudoval VGIK (Všeruskou státní univerzitu kinematografie), obor dokumentární tvorba a televizní produkce. Dimitry získal národní filmovou a televizní cenu „Strana“ za dokument Neglected. Spolu se svou manželkou, režisérkou Annou Shishovou-Bogolubovou natočili dokument On the Edge, kde se ujal role kameramana a získal cenu „Saint Anna“ za nejlepší kameru. Jeho dokument Zeď získal v roce 2017 Cenu za nejlepší dokument v sekci Opus Bonum na MFDF Ji.hlava 2017.

Filmografie

  • Provinční městečko E
    2019
  • Zeď/ The Wall
    2017

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít