Fotografie není k dispozici.

Sigrid Klausmann (Německo)

Sigrid Klausmann (1955) je německá producentka, scenáristka a režisérka. Dříve než začala dráhu filmové dokumentaristky, dlouhodobě se věnovala výuce tance a choreografii. V rámci své tvorby se soustředí na témata spojená s dětmi a mládeží, s nimiž natáčí po celém světě. Debutovala snímkem Budeš létat! (Fliegen wirst du noch!, 2007), z dalších děl uveďme např. Lisettiny děti (Lisette und ihre Kinder, 2009) či TV seriál 199 malých hrdinů (199 kleine Helden, 2013–2015).

Filmografie

 • 199 malých hrdinů
  2018
 • Na cestě do školy
  2016
 • Lisettiny děti
  2009
 • Budeš létat!
  2007

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít