Peter Bebjak (Slovensko)

Peter Bebjak (1970, Partizánske, Československo) vystudoval nejprve herectví na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě a tamtéž posléze absolvoval také filmovou a televizní režii. Upozornil na sebe svými krátkými filmy, v jejichž tvorbě pokračoval i po ukončení studií. Z nich stojí za zmínku Štefan (1998), oceněný jako nejlepší film na Festivalu studentských filmů Áčko, Stříbrnou medailí na Brněnské 16 a cenou IGRIC na MFF v Trenčianských Teplicích. Na mezinárodním poli zaznamenal značný úspěch rovněž jeho krátký film voiceS (2010). Má za sebou také již tři celovečerní filmy: Meruňkový ostrov (2011), který získal Grand Prix na MFF v Rouenu, Zlo (2012) a mnohými cenami ověnčený snímek Čistič (2015). Peter Bebjak je od roku 2005 aktivně činný i v televizní tvorbě, kde se podílí zejména na režii úspěšných kriminálních seriálů. (MFF Karlovy Vary)

Foto: Gabriel Kuchta

Filmografie

 • Zpráva
  2020
 • Trhlina
  2019
 • Čára
  2017
 • Čistič
  2015
 • Zlo
  2012
 • Meruňkový ostrov
  2011
 • Štefan
  1998

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít