Rudolf Biermann (Slovensko)

Nejúspěšnější slovenský filmový producent přelomu století, působí jak na Slovensku, tak v Česku. Vyprodukoval více než 30 divácky úspěšných a oceňovaných filmů. Proslavil se spoluprací s režisérem Martinem Šulíkem (Všechno co mám rád, Zahrada, Orbis Pictus), Dušanem Rapošem (Fontána pro Zuzanu 2), Matějem Mináčem (Všichni moji blízcí), Jiřím Menzelem (Obsluhoval jsem anglického krále), Agnieszkou Holland (Jánošík) či spolupracoval na filmech realizovaných podle předloh spisovatele Michala Viewegha. Diváky zaujaly také jeho další filmy Masaryk a Skleněný pokoj, obě dramata v režii Julia Ševčíka či naposledy road movie Tlumočník režiséra Martina Šulíka.

Filmografie

  • Sviňa
    2020

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít