Fotografie není k dispozici.

Cordelia Dvorák (Německo)

Cordelia Dvorák je filmová a divadelní režisérka, kostýmní výtvarnice a producentka. Narodila se v Mnichově, zde a v Paříži také studovala literaturu, divadlo a dějiny umění. Od roku 1996 pracovala na více než 60 mezinárodních operních, divadelních a tanečních produkcích (mj. v Kammerspiele v Mnichově, Staatstheater ve Stuttgartu, Grand Théatre v Bordeaux, Teatro Sāo Carlos v Lisabonu, Piccolo Teatro v Miláně nebo Nederlandse Reisopera). Od roku 1998 autorsky a režijně připravila řadu mezinárodně produkovaných dokumentů a videoinstalací ve spolupráci s NDR, ZDF, SWR, Canal 22, Bundeszentrale für politische Bildung, Goethe-Institut ad.

Filmografie

 • Marceline. A woman. A century
  2019
 • John Berger or The Art of Looking
  2016
 • Peter Greenaway – a horse drama
  2002
 • Herbert Wernicke or the Geometry of the Opera
  2000
 • One day in the life of Peter Jonas
  1999
 • One has only to survive
  1998

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít