Fotografie není k dispozici.

Casey Affleck (Spojené státy)

Casey Affleck je americký herec a režisér, mladší bratr Bena Afflecka. Vystudoval prestižní Kolumbijskou univerzitu.

Svoji první roli dostal v roce 1995 ve snímku Zemřít pro… V některých dalších filmech hrál i se svým bratrem Benem Affleckem, například Hledám Amy nebo Dobrý Will Hunting. Nominaci na Oscara získal za film Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem. V roce 2016 ztvárnil hlavní roli v dramatickém filmu Místo u moře, za kterou získal Oscara, Zlatý glóbus a cenu BAFTA.

V roce 2010 natočil svůj režijní debut, mokument I’m Still Here, ve kterém sleduje život amerického herce Joaquina Phoenixe.

Filmografie

  • Světlo mého života
    2019
  • I’m Still Here
    2010

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít