Fotografie není k dispozici.

Antonín Moskalyk (Česká republika)

Antonín Moskalyk byl známý český režisér a scenárista. Narodil se 11. listopadu 1930 v podkarpatském Chustu do rodiny bývalého carského důstojníka a učitele a členky uherského šlechtického rodu Galgocziů. Vyrůstal na Brněnsku, věnoval se ochotnickému divadlu a sportu. Po maturitě na brněnském gymnáziu pracoval v Brně jako konstruktér a pomocný dělník. Po angažmá u bratislavského Dědinského divadla (1952 – 1953) následně vystudoval roku 1958 na pražské DAMU režii a estetiku. Ale už za studií byl asistentem režie v pražském Národním divadle u Alfréda Radoka (tř. „Komik“). V letech 1959 – 1991 byl do svého odchodu na penzi režisérem a scenáristou Československé televize. I jako penzista pracoval až do své smrti s novou Českou televizí.

Filmografie

 • Četnické humoresky
  1997 – 2007
 • Kukačka v temném lese
  1984
 • Třetí princ
  1982
 • Babička I., II.
  1971
 • Dita Saxová
  1967
 • Délka polibku devadesát
  1965
 • Oranžový měsíc
  1962

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít