Fotografie není k dispozici.

Dieter Berner (Rakousko)

Dieter Berner (* 31. srpna 1944 ve Vídni) je filmový a divadelní režisér, herec a scenárista.

Vystudoval film, filozofii a herectví na Max Reinhardt Seminar ve Vídni a Berlíně. Poté působil dva roky jako herec ve Volkstheater ve Vídni a založil vlastní divadelní skupinu „Theater der Courage". V roce 1989 ztvárnil hlavní roli ve snímku Sedmý kontinent Michaela Hanekeho. Ve spolupráci s Peterem Turrinim vznikla v osmdesátých letech oceněná minisérie Die Alpensaga.

Následovalo na 40 filmů natočených pro kino a televizi, např. Lenz oder die Freiheit, Die Verlockung (Berlinale 1989), Ich oder du, Müllomania, Die Verhaftung des J. N. Nestroy a Sonnenfinsternis (Tatort/Místo činu 2006). Je považován za spoluzakladatele tzv. Nového rakouského filmu a získal řadu filmových ocenění, mj. Stříbrnou nymfu Monaka, British Academy Award a Zlatou Romy.

Filmografie

 • Egon Schiele
  2016
 • Liebemacht
  2013
 • Zimmer 34
  2012
 • Krankheit der Jugend
  2010
 • Berliner Reigen
  2007
 • Endlich Schluß
  1998
 • Joint Venture
  1994

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít