Marek Beneš (Česká republika)

Marek Beneš (1960) je český scenárista a režisér. Vystudoval ČVUT. Jako filmař začínal realizacemi výukových pořadů, později animoval seriály s příběhy Pata a Mata. Po působení v kabelové TV se vrátil k animované tvorbě a v rámci vlastního studia Patmat s.r.o. realizuje nové epizody postav Pata a Mata, které představil i v celovečerním snímku.

Foto: Ludvík Hradilek

Filmografie

  • Pat a Mat
    (1992-2019)

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít