Fotografie není k dispozici.

Lyubov Zemtsova (Bělorusko)

Ljubov Zemcova byla běloruská režisérka, střihačka a kameramanka. "Místo lásky" je jejím celovečerním debutem. Režisérka Ljubov Zemcova, její životní partner, producent Vladimir Michailovski a zvukař Max Gavrilenko zahynuli v květnu 2020 v dopravní nehodě. Mladí běloruští filmaři se vraceli z natáčení na venkově, kde dokumentovali reálnou situaci a vybavení zdravotnických zařízení a jeho dostupnost během epidemie COVID-19.

Ljubov Zemcova, Alexander Michailovski a Max Gavrilenko patřili ke generaci filmařů, kteří se narodili v 80. letech, do prostředí rozpadajícího se Sovětského svazu. Dětství prožili v atmosféře 90. let 20. století, tak typickém pro země bývalého Východního bloku. Stejně jako jejich vrstevníci napříč evropskými zeměmi, i oni toužili po banální spravedlnosti, po individuální svobodě, po společnosti hlásící se k morálnímu kodexu humanismu a tolerance, po víře, že kromě systému oligarchicky hierarchizované společnosti lze docílit společenské poměry založené na občanské pluralitě, svobodě a respektu.

Filmografie

 • The Place of Love / Místo lásky
  2019
 • Victory Day
  2015
 • About Love: Ira
  2015
 • My Folks
  2014
 • Life in Cage
  2009

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít