Fotografie není k dispozici.

Pernille Fischer Christensen (Dánsko)

Pernille Fischer Christensenová (1969, Dánsko) je považována za jednu z nejtalentovanějších filmařek dánské kinematografie. Starší sestra herečky Stine Fischer Christensenové, kterou ovlivnili režiséři Tómas Gislason a Lars von Trier, zakončila studium na dánské Národní filmové škole absolventským snímkem Indien (Indie, 1999), který byl poté úspěšně uveden na MFF v Cannes. Drama Habibti min elskede (Habibti, má láska, 2002) získalo na MFF v Odense Cenu za nejlepší krátký film. Její celovečerní prvotina, romantická tragikomedie Telenovela (En soap, 2006), která byla zařazena do programu MFF Karlovy Vary, obdržela Velkou cenu poroty a Cenu za nejlepší debut na Berlinale a řadu cen na dánských festivalech. Představitelka hlavní role Trine Dyrholmová ztvárnila ústřední postavu i v dramatu Tanečnice (2008). (MFF Karlovy Vary)

Filmografie

 • Zrodila se Astrid
  2018
 • Ten, koho miluješ
  2014
 • Rodina
  2010
 • Tanečnice
  2008
 • Telenovela
  2006
 • Indien
  1999

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít