Fotografie není k dispozici.

Dagur Kári (Island)

Dagur Kári (1973, Paříž) vyrůstal na Islandu. V roce 1999 vystudoval Dánskou národní filmovou školu v Kodani, jeho absolventský krátký hraný snímek Lost Weekend (Ztracený víkend, 2000) získal řadu ocenění. Podílel se na povídkovém filmu Villiljós (Dramarama, 2001), debutoval dramatem o tápajícím mladíkovi Albín jménem Nói (Nói Albinói, oceněném mj. na MFF v Rotterdamu a uvedeném na MFF v Karlových Varech 2003). Smutná komedie Voksne mennesker (Outsider, 2005) byla uvedena v sekci Un Certain Regard na MFF v Cannes i na MFF Karlovy Vary. V roce 2009 natočil anglicky mluvenou tragikomedii z newyorského baru Dobré srdce (The Good Heart). Film Fúsi měl premiéru na Berlinale, na festivalu Tribeca pak fim získal cenu za nejlepší film a scénář i trofej pro nejlepšího herce. (MFF Karlovy Vary)

Filmografie

 • Fúsi
  2015
 • Dobré srdce
  2009
 • Outsider
  2005
 • Albín jménem Noi
  2003
 • Villiljós
  2001
 • Old Spice
  1999
 • Lost Weekend
  1999

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít