Fotografie není k dispozici.

Rémi Chayé (Francie)

Po studiu na výtvarné škole Met de Penninghen (ESAG) v Paříži a několika letech mezi komiksy, ilustracemi a skicováním storyboardů pro reklamní agentury objevil Rémi Chayé animované filmy. Zpočátku pracoval jako storyboardista a výtvarník pro televizní seriály jako je Princezna Šeherezáda, Cesta kolem světa za 80 dní, Dárek pro Sélim a další. Poté se přidal k týmu celovečerního filmu Děti deště v režii Philippa Leclerca a později k filmu Ostrov Black Mór Jeana-Françoise Laguionieho. V roce 2003 nastoupil na prestižní filmovou školu animovaného filmu La Poudrière, kde vytvořil tři krátkometrážní filmy: Červený kůň, Dědeček (Canal J) a Vysoký příliv. Od té doby se kromě několika spoluúčastí na krátkometrážních věnuje především celovečerním animovaným filmům. Pracoval jako pomocný režisér a storyboardista filmu Brendan a tajemství Kellsu Tomma Moora nebo filmu Obraz Jeana-Françoise Laguionieho, Tajemství tety Eleanory Dominiqua Montferryho nebo Proč jsem nesnědl svého taťku Jamela Debbouzeho. Snímek Až na severní pól je jeho celovečerní režijní debut.

Filmografie

  • Dětství Kalamity Jane
    2020
  • Až na severní pól
    2015

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít