Fotografie není k dispozici.

Philippe Lesage (Kanada)

Philippe Lesage (1973, Saint Agip, Quebec), absolvent McGill University v Montrealu a dánské European Film College, kde později učil, je výrazným kanadským dokumentaristou. Natočil čtyři celovečerní dokumenty, za něž získal mnoho domácích i zahraničních ocenění, včetně Jutra Award pro nejlepší quebecký dokument roku za titul Ce cœur qui bat (2010).

Debutoval snímkem Pourrons-nous vivre ensemble? (2006), dále následovaly tituly Comment savoir si les petits poissons sont heureux? (2009), a Laylou (2012). K hranému filmu se obrátil v psychologickém dramatu Démoni, uvedeném v soutěži na MFF v San Sebastiánu a ověnčeném mj. cenami z festivalů v Torontu, San Franciscu a Budapešti, a právě dokončovaným snímkem Copenhague A Love Story. (MFF Karlovy Vary)

Filmografie

 • Genesis
  2018
 • Copenhague A Love Story
  2016
 • Démoni
  2015
 • How Can You Tell If the Little Fish Are Happy
  2010
 • The Heart That Beats
  2010
 • Pourrons-nous vivre ensemble?
  2006

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít