Pavel Borecký

Pavel Borecký (Česká republika)

Pavel Borecký (Praha, 1986) je sociální antropolog a dokumentární filmař. Jako držitel švýcarského stipendia nyní dokončuje doktorát na univerzitě v Bernu se zaměřením na sociální důsledky nedostatku vody v Jordánsku. Ve své komunitní praxi pracuje jako člen výzkumného studia Anthropictures, kurátoruje filmový program EthnoKino a spoluorganizuje evropskou Síť aplikované antropologie. Pavlovy poslední filmy Solaris (2015) a V ďáblově zahradě (2018) se zaměřovaly na kulturu konzumu v Estonsku a otázky uprchlictví a dekolonizace v Saharské arabské demokratické republice (SADR). Film Žít vodu (2020) je jeho prvním celovečerním snímkem.

Filmografie

 • Žít vodu
  2020
 • V Ďáblově zahradě
  2018
 • Solaris
  2015
 • Tradiční znalosti Ashéninků - palma piassaba
  2012
 • Gáj
  2009

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít