Fotografie není k dispozici.

William Oldroyd (Velká Británie)

Vyrůstal v Guildfordu v anglickém hrabství Surrey. Vystudoval teologii na Durnhamské univerzitě (2002), ale začal se zajímat o divadlo. Absolvoval magisterský program divadelní režie a dramaturgie na londýnské Královské akademii dramatického umění (RADA). Začínal na jevišti jako asistent a rychle se vypracoval na režiséra. Na domovské scéně londýnského Young Vicu inscenoval většinou moderní klasiku. Praktické filmové zkušenosti získal jako režisér krátkých snímků, z nichž je nejznámější Best, uvedený v soutěži na FF Sundance. V celovečerní tvorbě debutoval vyzrálou adaptací novely Nikolaje Leskova Lady Macbeth (mj. Cena FIPRESCI na MFF v San Sebastiánu a na FF v Soluni), jejíž děj přenesl z carského Ruska na anglický venkov.

Filmografie

  • Lady Macbeth
    2016
  • Best
    2013

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít