Fotografie není k dispozici.

Víťo Staviarsky (Slovensko)

Slovenský spisovatel, scenárista a režisér. Studoval scenáristiku na pražské FAMU, pracoval jako kulisák, ošetřovatel v Psychiatrické léčebně Bohnice v Praze a na záchytce, byl výčepnímu, prodavačem a scenáristou na volné noze. V současnosti se živí jako obchodník. I když své první povídky publikoval již koncem 80. let, knižně debutoval až v roce 2007 útlou novelou z romského prostředí Kivader (nominace na Anasoft litera). Následovalo několik úspěšných knih, a to sbírka krátkých próz Záchytka (2009, nominace na cenu Anasoft litera), román Kale boty (2012, vítěz Anasoft litera), sbírka absurdních, černých grotesek Člověk příjemný (2014) a novela Rinaldova cesta (2015, nominace Anasoft litera). Překlady jeho knih vyšly v Polsku, na Ukrajině, v Maďarsku, Chorvatsku a Slovinsku. Film Loli paradička je jeho režisérský debut.


foto: Boris Németh

Filmografie

  • Loli paradička
    2019

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít