Richard Staviarsky (Slovensko)

Richard Staviarsky je slovenský režisér, scenárista a herec. Po střední stavební průmyslovce studoval filmovou a televizní režii na VŠMU v Bratislavě. Natočil několik krátkometrážních studentských filmů. Na internetu provozuje FB stránku Glupe reči, kde ztvárňuje několik vymyšlených charakterů. Prioritně se živí jako prodavač zábavných a svítících hraček na jarmarcích. Jeho studentské filmy Modré záclonky s ružovými kvietočkami (2009) a Andyho žena (2012) uvedli mezinárodní festivaly studentských filmů Áčko a Early Melons v Bratislavě a VGIK v Moskvě. Film Loli paradička je jeho režisérský debut.

Filmografie

  • Loli paradička
    2019

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít