Fotografie není k dispozici.

Gero von Boehm (Německo)

Gero von Boehm (1954) vystudoval právo a sociální vědy, ale už za studií začal pracovat jako novinář. V roce 1975 natočil první televizní dokument a od roku 1980 do roku 1990 připravoval pro televizi SWR sérii rozhovorů s osobnostmi jako Federico Fellini, Roman Polanski, Arthur Miller, Peter Ustinov nebo Eugène Ionesco. Jako režisér nebo producent pracoval pro televize ARD, ZDF, ARTE, FRANCE 3 a další. Vytvořil desítky pořadů a seriálů, jeho témata se pohybovala od vědy, přes umění až k novodobé historii. Od roku 2002 do roku 2010 ve svém pořadu na 3Sat zpovídal ve 45minutových rozhovorech významné osobnosti naší doby, jeho hosty byli např. Isabella Rossellini, Charlotte Rampling, Norman Mailer, Harry Belafonte a další.

V roce 2000 proběhla retrospektiva jeho filmů v Muzeu moderního umění ve Frankfurtu. Kromě filmů napsal také téměř desítku knih a publikoval také audioknihy. Je držitelem řady televizních cen, v roce 2011 mu byl udělen řád Rytíře krásných umění a literatury francouzské vlády.

Filmografie

  • Helmut Newton: Nestoudná krása
    2020

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít