Fotografie není k dispozici.

Dayong Zhao (Čína)

Čínský filmař Zhao Dayong (1970) se během studií na umělecké akademii specializoval na olejomalbu. Po několika letech strávených natáčením reklam začal režírovat hrané i dokumentární filmy, nekompromisně vypovídající o životě v současné Číně. Za svůj první celovečerní film The High Life (2010) obdržel cenu FIPRESCI na festivalu v Mannheim-Heidelbergu.

Filmografie

  • Jeden říká ne
    2020
  • The High Life
    2010

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít